Wystawa absolwenta SPMP Sayama Ghosha w Muzeum Warszawy.


“Jak powraca las to opowieść o unikalnym eksperymencie, który trwa nieprzerwanie od 60 lat: w Puszczy Kampinoskiej udało się odtworzyć leśną biosferę na wyjątkową skalę. W dobie kryzysu klimatycznego takie działania pokazują możliwość radykalnej ekologicznej zmiany i warto przyglądać się im również z perspektywy sztuki.  

Wystawa organizowana we współpracy z Muzeum Warszawy to wynik dogłębnego researchu i bliskiej współpracy Sayama Ghosha, absolwenta Programu Mentorskiego Sputnik Photos z naukowcami z Kampinoskiego Parku Narodowego. Sayam Ghosh, urodził się i dorastał w Kalkucie, a w Polsce mieszka od ośmiu lat. Warszawę i jej okolice wybrał na temat swojej twórczości fotograficznej. Zafascynowany działaniami w Puszczy Kampinoskiej poświęcił jej projekt, który podsumowuje prezentowana wystawa. Projekt ten powstawał pod opieką mentorską Adama Pańczuka.

Wystawa inauguruje działalność Galerii Rynek 30 w przestrzeniach siedziby głównej Muzeum Warszawy, która będzie nowym miejscem dla młodych artystek i artystów, podejmujących w twórczości tematy aktualne i istotne dla społeczności miasta.

Kuratorem wystawy jest Jan Brykczyński.

Projekt finansowany przez m. st. Warszawa.

Poznaj wydarzenia towarzyszące wystawie.

Kurator: Jan Brykczyński

Zdjęcia: Sayam Ghosh

Zdjęcia archiwalne:
Roman Kobendza / Kampinoski Park Narodowy
Andrzej Mickiewicz / Kampinoski Park Narodowy

Dźwięk: Magdalena Sowul

Projekt graficzny: Daria Abibok

Tłumaczenia: Aleksandra Szymczyk

Koordynacja / produkcja wystawy: Katarzyna Grinberg

Konsultacja ze strony Kampinoskiego Parku Narodowego: Anna Andrzejewska, Anna Kębłowska, Karol Kram, Małgorzata Mickiewicz, Adam Olszewski, Maciej Szajowski, Łukasz Tyburski

Projekt graficzny materiałów promocyjnych: Anna Światłowska

Program towarzyszący: Jan Brykczyński

Komunikacja: Julia Borowska, Matylda Dobrowolska, Joanna Krupa, Anna Ładna, Aleksandra Migacz